Má tlustá Valentýna - díly 16 - 29

31. března 2008 v 20:16 |  →Má tlustá Valentýna←
Díl 16 - Tza Tza se po střetu s neznámým automobilem rozpomene na věštbu Angeliky, že jí někdo ukládá o život. Odmítá proto uvěřit, že šlo o pouhou nehodu. Svěří se se svým podezřením Franklinovi. Ten se mezitím setkává v přítomnosti Panenky opět s Orestem a dojde mezi nimi ke slovní potyčce. Olympia zuří, že Roque nesplnil úkol a neodstranil TzaTzu. Roquemu začíná docházet trpělivost a připomíná Olympii její minulost. Román usiluje o to, aby Valentina přistoupila na účast ve volbě královny klubu, Valentina soudně odmítá. Romanovi se však naskytne příležitost, jak ji donutit: Valentina se totiž vypraví večer sama do klubu, aby zde pomohla nemocné Pandoře najít Achila, který sem přišel zapít svůj zármutek. V klubu zrovna probíhá "mejdan upírů" a Roman zde v ponuré atmosféře Valentině dá na vybranou: buď vyhoví jeho přání a stane se kandidátkou na královnu klubu, nebo řekne Orestovi, že po něm Valentina šílí. Orestes se zatím nechává svést Chiqui v bytě jejích rodičů, opět se usmiřují. O usmíření se snaží i Lorenzo, který pozve Panenku na večeři do vybrané restaurace. Potkává však zde zhrzenou milenku Natálii.
Díl 17 - Valentině bude předáno dědictví po její matce Evě Lanzové, uchýlí se ke svým obvyklým špinavým praktikám a pověří Roqueho, aby ji Tza Tzy zbavil. Roque naplánuje autonehodu, ale v poslední chvíli Tza Tze zachrání život doktor Pacheco, který ji strhne na chodník. Tza Tza si vzpomene na věštbu Angeliky, že jí někdo ukládá o život. Franklin veze Panenku za šoférem Mateem. Cestou se přesvědčuje o jejím dobrém srdci, když Panenka zastavuje u sirotků, kterým má ve zvyku rozdávat ovoce a hračky. Franklin nechápe, jak může tak velkorysý člověk být matkou Chiqui. Ta je celá bez sebe, když se dozví, že Panenka chce z vděčnosti pozvat Franklina na večeři. Valentina pozve Beatriz, aby změnila vizáž strýce Segunda. Ze zanedbaného starce se tak vyloupne opět generál, připomínající zašlou slávu. Olimpia je bez sebe vzteky, že Roque nesplnil úkol, navíc se vyostří její vztah s Pandorou, která kryje bratra Achila. Roman chce, aby Valentina vystupovala v klubu při volbě královny krásy. Orestes rezolutně jeho nápad odmítá.
Díl 18 - Valentina se vypravila do klubu, aby přivedla Achila, který tam zapíjí žal. Vyslala ji tam Pandora, která kvůli horečce nemůže ven a má strach, že když na nečekaně svolané rodinné schůzce bude Achiles chybět, odhalí se jeho konflikt na univerzitě. Valentinu veze tajně Benigno. Skutečné nebezpečí však na Valentinu číká až v klubu, kde se slaví Haloween. Roman využije ponuré atmosféry a přinutí Valentinu, aby souhlasila s tím, že se zúčastní soutěže krásy. Zároveň pověří tři mladíky v maskách, aby si podali Velentinu a Achila, kterého se Valentina snaží opilého odvést k Benignovu autu. Trojice se chystá pobavit na účet bezbranné dvojice a Benigno, který původně Valentině sliboval ochranu, se zatím někde daleko dvoří nějaké dívce. V kritickém okamžiku se objevuje Orestes, který se vrací právě od Chiqui. Trojici, která ho ohrožuje zbraní, dá na pamětnou. Ariadna se dozvídá, že Roman si na její bratry najal kumpány. V roztržce odchází. Pokus Lorenza usmířit si Panenku, končí neúspěchem, Panenka odhalí jeho milenku Natálii. Orestes s Valentinou přivádějí domů na rodinnou schůzi opilého Achila, Olympia nechce ani slyšet, že by nechal medicíny. Pandora slibuje Achilovi, že bude stát při něm. Valentina zase slibuje Orestovi, že na konkurs nepůjde. Odváží se říci Orestovi, že ho má ráda, Orestes reaguje stejně a políbí ji na čelo. Tak je přistihne Olimpie. Roque lituje, že ji kdysi zachránil ze ztroskotané lodi, ale cítí, že nemá sílu ji opustit. Angelika navštíví Tza Tzu s tím, že s ní chce mluvit Eva, a jako médium ji nabádá, že má pátrat po stříbrné lilii. Tza Tza nechápe, co po ní sestra chce, ale pak objeví obrázek, který maloval Valentinin otec. Je na něm loď se jménem "Stříbrná lilie"
Díl 19 - Valentina má radost po rozhovoru s Orestésem, protože si myslí, že ji začíná milovat. Rozhodne se mu připravit jeho oblíbené pití a zanese mu ho do zahrady. Tam ale uvidí, jak Orestés zamilovaně líbá Chiqui. Je zničená a utíká do pokoje. Orestés nechápe, co se stalo a přes protesty Chiqui utíká za Valentinou. Ta se zatím rozhodne, že se mu nikdy nesvěří, že ho miluje. Orestés si myslí, že za její chování v zahradě může její astmatický záchvat. Aquiles má další konflikt matkou. Slyší je Pandora a rozhodne se mu pomoct. Jde za otcem, který ji ale řekne, že pokud Aquiles nechá školy, tak bude muset odejít z domu. Ariadna se usmiřuje s Romanem. Potkají v zahradě Alejandra, který sem přišel vyfotit svoji novou dívku, která taky kandiduje na královnu klubu. Olimpie zase vyhrožuje Valentině, že nedostane nic, ale Valentina se statečně brání. Tza Tza je s Beatriz v obchodním domě, kde nakupují oblečení pro Valentinu. Tam si na ně počká Roque a dá jim do výtahu tašku s jedovatým plynem. Obě z toho jen taktak vyváznou. Franklin o sobě najde článek v novinách. Nelíbí se mu, že o něm píšou lži a jde to do novin vyjasnit.
Díl 20 - Muněka se přijde svěřit Olimpii, že ji Lorenzo podvádí. Při rozhovoru s Olimpie s Muněkou a Juanem Ángelem volá Lorenzo do domu, hraje si na Olimpijiného krejčího a zve ji k sobě. Olimpie odchází, ale Muňeka chce jít s Olimpií.Olimpia se zbaví Muněky a odchází za Lorenzem. Je na Lorenza naštvaná, že má ještě další milenku. Lorenzo jí ale přesvědčí, že to není pravda a milují se. Muněka přijde naštvaně domů a balí Lorenzovi kufry.Tza Tza s Beatriz se dozví, že pokud vdechly příliš velké množství plynu, že by mohly i zemřít a proto musí brát léky. Valentina se rozhodne zúčastnit soutěže krásy, protože nechce, aby Roman Orestésovi prozradil, že ho miluje. Orestes a jeho otec se jí to snaží vymluvit, ale marně. Fabiola se zase zkouší dát dohromady s Aquilesem. Políbí ho, ale jemu se to nelíbí. Fabiola se ho zeptá, jestli je pravda, že se mu ženy nelíbí. Pandora zajde za Jordim a žádá ho, aby jí pomohl a Aquilesovým problémem. Ten je polichocen a souhlasí. Jdou spolu do školy, kde se Jordi pokouší za Aquilese přimluvit. Je to marné a Pandora s Aquilesem naštvaně odchází. Franklin jde Valentině zanést oblečení od Tza Tzy. Valentina ho nadšeně vítá a žádá ho, aby zůstal na večer, kdy má Valentina dostat své dědictví.. Franklin nabídku přijme. Když ho uvidí Chiqui, snaží se ho vyhodit, ale Valentina se ho zastane.Po příchodu Tzy Tzy a advokáta jsou všichni připraveni, ale ze Segundova pokoje se ozve výstřel. Výstřel nikoho nezasáhl, ale Segundo dostává infarkt.
Díl 21 - Segundo dostane infarkt. Nepřeje si, aby byl zavolán lékař a Valentina mu masáží srdce zachrání život. V domě Villanuevů je spousta lidí při příležitosti odevzdávaní Valentýniného dědictví.Chiqui a Roman útočí na Franklina a snaží se ho vyhnat z domu. Na pomoc mu přijde Pandora, ale Chiqui se nevzdává a s Franklinem se pohádá. Ariadna s Romanem se chtějí potají milovat a odejdou do místnosti, kde Nereida žehlí. Oba Nereidu vyhodí a milují se, ale nechají zapnutou žehličku, která začíná v koši pomalu hořet. Consuelo má obavy, protože se jí manžel ještě nevrátil z práce. Těsně před tím, než advokáti Valentýně odevzdají její peníze, zakročí Olimpie a tvrdí, že všechny Eviny peníze patří jí. Jako důkaz jí Roque přináší dokumenty podepsané Evou. Valentýna pláče, protože Olympia nešetří urážkami na adresu její matky. Do nejlepšího přijde Pandora a začne na matku útočit a tvrdit, že už toho Valentině příliš mnoho vzala.Orestés se ji snaží uklidnit. Díl končí Olympiiným prohlášením, že jí Eva dlužila příliš mnoho peněz, takže jí teď bude muset Valentýna dát dům.
Díl 22 - V domě Villanuevů vypukl požár, který způsobila Ariadna s Romanem. Orestes se statečně vrhá do plamenů, aby je uhasil a Olimpie se o něj velmi bojí. V rozčílení křičí něco o Josemovi, jejich dítěti a požáru na lodi. Tyto výkřiky slyší Pandora s Aquilesem a zjišťuje od Roqueho, co to znamená. Orestésovi pomůže z plamenů Franklin, který se před tím stihne opět pohádat s Chiqui. Valentina je nešťastná kvůli věcem, které vykládá Olimpie o její mamince. Ta totiž tvrdí, že jí Eva dlužila velké množství peněz, které propila. Olimpie tvrdí, že má právo na všechny Valentininy peníze i dům a jako důkaz jí slouží vlastnoručně psaný dopis. To se nelíbí Tza Tze ani Segundovi. Segundo slibuje, že Valentině pomůže. Tza Tza Valentinu podezírá, že miluje Orestése. Consuelo, ženu z penziónu, opouští její manžel Edgardo a Beatriz se zhroutí v důsledku otravy a musí do nemocnice.
Díl 23 - Olimpie připravuje Valentinu o dědictví po matce. Obává se ale grafologické zkoušky na listinách, které zfalšoval Roque. Hasiči přijdou na to, že požár v domě vznikl v důsledku žehličky, která nebyla vypnuta ze zásuvky. Žehličku nastražila Ariadna a vinu svedla na Nereidu, protože se bála, aby se před matkou neprořekla, že se Ariadna schází s Romanem na svém pokoji. Pandora ví o schůzkách také a řekne Ariadně, že se má u matky přimluvit, aby vzala Nereidu zpět, jinak Pandora matce o všem poví. Nereida nakonec zůstává. Muněka vyhodí Lorenza z domu. Chiqui je zdrcena a ječí, že jestli se její otec nevrátí domů, že půjde bydlet k němu. Muněce připadá, že se jí hroutí svět. Valentina odchází od Villanuevů, odvádí ji Franklin a Tza Tza. Orestes je zdrcen i Pandora a Aquiles chtějí, aby se Valentina vrátila. Pandoře se vrací její zlý sen, je v něm Luis Felipe, který říká Olimpii, že odhalil její pravou tvář a že za to půjde z domu, Olimpie na něj skočí, škrtí ho a Luis Felipe vypadne z okna. V časopise je uveřejněn rozhovor s Franklinem, kde uvádí na pravou míru vše, co se stalo na letišti s Chiqui. Chiqui opět šílí, že teď před lidmi bude vypadat jak hysterka. Franklin jde ukázat článek Pantojovi, na stanici ale zastihne Olimpii, která ho zažalovala z pokusu o vraždu Oresta, Pantoja mu dává přečíst i zápis z nehody, z něhož vyplývá, že rychle jel Franklin a nikoliv Orestes. Franklinovi je jasné, že vše je podplacené. Olimpie odchází a vyhrožuje i Pantojovi. Segundo se rozhodne odkázat ještě za života veškerý majetek Valentině. Advokát je z toho špatný a sděluje to Juanu Angelovi, tuto konverzaci vyslechne Roque. Angelica sděluje Valentině, že její velká láska jí rozdělí život na potom a nyní a dále říká, že její láska není z její krve.
Díl 24 - Orestes navštíví Valentinu v Tza Tzině pensionu, chce ji přemluvit, aby se vrátila, Valentina odmítá. Orestes ji sděluje, že ji chce Segundo odkázat své peníze. Valentina to odmítá. Chce už žít v klidu. Tza Tza Oresta z penzionu vykáže. Ten neváhá a megafonem prosí Valentinu, aby za ním přišla, že s ní musí mluvit. Valentina si dělá naděje, že ji konečně vyzná lásku, on ale mluví stále o citu bratrance. Valentina chce studovat na univerzitě a přiznává Beatriz, že miluje Oresta. Lorenzo se domluví s Romanem na obchodu s pašovaným zbožím. Chiqui chce porazit autem Franklina a zbavit se ho tak. Je za to zadržena. Lorenzo a Muněka za ní jdou orodovat, ale je jim to málo platné. Chiqui je ve vězení svými spoluvězeňkyněmi doslova oškubána. Olympie jde k advokátovi a tam roztrhá Segundovu závěť, v níž vše odkazuje Valentině. Advokáta vydírá, aby závěť nesepisoval. Ten prohlásí, že za tím účelem bude třeba Segunda prohlásit za nesvéprávného.
Díl 25 - Chiqui je ve vězení. Franklin ji donese jídlo. Chiqui se bojí, že ji chce otrávit. Orestes navštěvuje Chiqui ve vězení, slibuje, že se ji pokusí odtamtud dostat. Olimpie zakáže služebnictvu dělat pro Segunda jídlo podle jeho přání, chce ho oslabit a pak poslat do blázince. Pandora nese Segundovi jídlo. Segundo jí nevěří. Pandora utíká, celá zmatená a říká, že ničemu nerozumí, ale že svou matku nechce nikdy vidět. Valentina potkává Carolinu, kamarádku z internátu, ta ji zve na oslavu narozenin na diskotéku a spolu s ní i Beu. Bea se tam setkává s Alechandrem. Vidí, že mění ženy jak ponožky. Valentina navrhuje Franklinovi, zda by s ní nechtěl chodit, myslí si, že tak v Orestovi vzbudí žárlivost, jak jí radila Carolina. Tza Tza odvolává prosbu ke Svatému Antonínovi, kterou vznesla před lety, nechce již, aby byl Juan Angel její. Tza Tza se vyděsí, neboť svíčka u Sv. Antonína se sama zapaluje. Olimpia sděluje Orestovi, že vše dělá pro něj, že on je pro ni jiný než ostatní její děti. Orestes z toho nabude dojmu, že někdy byli chudí.
Díl 26 - Franklin přistupuje na to, že bude dělat Valentýně milého, aby se tak zbavila Oresta, jak mu sama tvrdila. Ve skutečnosti, ale Valentýna chce, aby Orestes žárlil. Roman Valentýna nutí, aby šla na soutěž krásy, obtěžuje ji a dokonce jí vyhrožuje nožem. T¨zachrání ji Carolina a její kamarádi. Franklin pusti Chiqui, ale nejdřív se mu musí omluvit. Fabiola vtrhne k Villanuevovým a začne vykřikovat, jak ji Aquiles urazil, tím že ji odmítl a že je zrůda a homosexuál. Juan Angel a Olimpie ho vyhodí. Orestes a Pandora jsou znechuceni. Roque vnikne v noci k Tza Tze a vystřeká na ni, ale Dolores se postaví před ní. Dolores umírá. Pantoja vysloví podezření, že maskovaný muž chtěl zabít Tza Tzu a že nepřišel s tím, aby kradl. Roque se vrací domů, Ninfy vidí jeho pistoli a na zemi nalezne kuklu. Olimpie vnikne k Segundovi, začne mu ničit věci, Segundo se rozčilí a vytáhne na ni pistoli. Juan Angel to vidí a nechá ho odvést do blázince. Franklina Valentina jdou na přehlídku, tam je Orestes, protože Chiqui tam má pracovat. Orestes žárlí, Chiqui nečekaně oznámí své zasnoubení s Orestem. Orestes je z toho zmaten, Valentýna nešťastná.
Díl 27 - Valentýna uteče z přehlídky, kde Čiky oznámila novinářům zasnoubení s Orestem. Juan Ánchel chce nechat generála Segunda odvézt do blázince, ale Pandora a Benygno mu v tom zabrání. Od Ca-cy se dovídáme, že se do domu vloupal zloděj a zabil matku Dolores. Alechandro je překvapen Orestovou žárlivostí vůči Franklinovi. Roke s Olympií domlouvají další tajné plány, Pandora je však při tom vyslechne. Čiky kvůli svatbě nutí rodiče ke smíření. Ač jí to oba přislíbí, Lorenso posléze Muněku odmítá. Pandora informuje Seleste o intrikách Olympie proti Valentýně. Benygno najde na zahradě stříbrný šperk. Valentýna utěšuje Ca-Cu. Chystá se jít podat přihlášku na univerzitu, ale překvapí ji Orestes a vyčítá jí vztah s Franklinem. Pak ji doprovodí. Roke nutí výhrůžkami Nymfu k mlčení. Olympie nechává Segunda prohlédnout psychiatrem. Ca-ca nemá dost peněz na pohřeb, ale pomůže jí nečekaný pronájem pokoje podezřelému muži, který jí zaplatí velkou zálohu. Na univerzitě dojde k nepokojům, Valentýna se ve strachu ze smrti chystá Orestovi vyznat lásku. Vyruší je Franklin a mezi oběma muži dojde k hádce. Ariadna se svěřuje Čiky o Achylově homosexualitě. Juan Ánchel se kvůli tomu svého syna Achyla zřekne. Majela požádá Čiky, aby se vrátila do agentury. Benygno ukáže Orestovi nalezený šperk. Franklin se zlobí na Valentýnu za to, že ji našel v Orestově přítomnosti.
Díl 28 - Franklin Valentýně udělá žárlivou scénu kvůli Orestovi. Orestes pátrá po původu stříbrné lilie. Zároveň se od své matky dovědět, kdo byl kapitán Sevija a jak souvisí s jeho vlastním osudem. Olympie prohlašuje, že Sevia byl zločinec a vrah jejích rodičů. Chiqui žádá Majelu, aby z ní učinila první modelku a spoluvlastnici agentury. Valentýna zjišťuje, že nebude mít dostatek peněz na školné. Probíhá vyšetřování smrti mamá Dolores. Beatriz přemlouvá Valentýnu, aby se zúčastnila soutěže krásy, což Valentýna odmítá. Franklin a jeho kolegové, odhalí, že Kočičák a Rafan obchodují s drogami v penziónu Tza-Tzy. Aquiles se po útěku z domova uchyluje k Javierovi. Generál Segundo chce převést veškerý svůj majetek na Valentýnu, při té příležitosti se dozvídá, že ho chtějí zbavit svéprávnosti. Olympie sleduje své plány, připravuje sama večeři, aby mohla přidat do jídla uspávací prostředek a při rodinné večeři všechny uspat. Pandora se snaží zjistit podrobnosti o minulosti své matky. Juan Anchel se dozvídá o vztahu Valentýny s Franklinem a snaží se přimět Valentýnu k návratu do domu Vijanuevů. Valentýna to odmítá s tím, že musí být nablízku Tza-Tze. Franklin Valentýně naznačuje, že je do ní zamilovaný.
Díl 29 - Olimpie přidá do večeře opět uspávací kapky, aby mohla realizovat své nekalé plány a v noci nekontrolovaně znovu opustit dům. Celá rodina je ospalá a okamžitě usne. Kromě Pandory, která jídlo vyzvracela a hodlá Olimpii sledovat. Olimpie, jako vždy provázená Roquem, dorazí do nočního klubu Claraboya, jehož je majitelkou a v němž vystupuje jako "královna" striptýzu. Na dnešní noc si pozvala významného hosta, soudce Gómeze, který jí má pomoci vyhrát nad Tza Tzou. Pandora, které se podaří vniknout do klubu a spatřit Olympii v akci, je zděšena. Prchá z místa a málem se prozradí. Roque ji pronásleduje jako vetřelce, ale Pandoře se podaří naskočit do taxíku a ujet. Po návratu v záchvatu vzteku obrátí salón vzhůru nohama. Rozzuřená Olimpie, když ráno spatří tu spoušť, chce všechny podrobit výslechu. Tak se prozradí, že Chiqui, omámená kapičkami na spaní, pro únavu neodešla domů, ale přespala v Orestově pokoji. Stejně tak Roman padl přemožen spánkem v Ariadnině pokoji. Pandora vyzývá Olimpii, aby se přiznala. Vtom přichází Franklin s příkazem k domovní prohlídce. Valentýna se zatím děsí toho, že se Franklin proti úmluvě do ní zamiloval. Beatriz jí vyčítá, že ho odmítá proto, že jí není hoden jako Villanuevové. Valentině přichází obálka, ve které jsou noviny s titulkem, hanícím památku její matky a tvrdící, že Eva Lanzová zemřela jako alkoholička.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama