Simpsonovi - popis

4. ledna 2008 v 19:43 |  →Simpsonovi←
Duchovním otcem seriálu je Matt Groening. V 80. letech byl autorem komixových příběhů Life in Hell, kterých si v všimnul producent James L. Brooks, zakladatel studia Gracie Film. Life In Hell chtěl Brooks dostat na televizní obrazovku. Pozval tedy Matta na pracovní schůzku a ten při čekání v jeho kanceláři načrtnul za 15 minut celou rodinku Simpsonových. Bál se totiž, že by se z jeho komixu mohlo stát něco co nechtěl. James Brooks a jeho tým byli přesto z nového projektu nadšeni a začalo se s natáčením.

Prehistorie - skeče pro Tracey Ullman Show

Poprvé se Simpsonovi v televizi objevili 19. dubna 1987 v rámci pořadu Show Tracey Ullmanové na FOXu. Tehdy šlo o krátké kreslené skeče, které vyplňovaly hlavní program celé show. V populárním pořadu vystupovali sami za sebe mimo jiných také současní američtí dabéři seriálu. Možná vás překvapí, že dnešní Simpsonovi se od svých předků trochu liší. Posuďte sami, jak tehdejší postavičky vypadali.

První epizoda běžela na Vánoce

Vánoce u Simpsonových
Dnešní podobu má seriál od 18. prosince 1989. Stanice FOX odvysílala první regulérní dvacetiminutovou epizodu nazvanou "Vánoce u Simpsonových" (angl. Simpsons Roasting on an Open Fire). Od té doby si příběhy z městečka Springfield oblíbil celý svět a žluté postavičky zbožňují miliony fanoušků.

Simpsonovi ve filmu

V červenci 2007 vtrhnul do kin po celém světě historicky první simpsonovský celovečerní film. Jednalo se o událost obrovského významu a spousta lidí si ji proto nenechala ujít! Tržby za první víkend promítání jen v kinech v USA pokryly náklady na výrobu celého filmu. Více informací najdete v rubrice Simpsonovi ve filmu.

Budoucnost nejistá

V současnosti se v USA vysílá již 19. série, což představuje zhruba 400 epizod. I když je to jeden z nejdéle vysílaných seriálů světa, není jisté, zda se dočkáme i 20. série. Říká se, že tvůrcům, už zkrátka docházejí nápady. Jak to ale bude teprve uvidíme, protože původně měl seriál skončit již před několika lety.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama