Medicopter 117 - popis

1. ledna 2008 v 12:09 |  →Medicopter 117←
Tým zkušených záchranářů dostává zprávu o tragické havárii. Červený vrtulník vyráží na pomoc a rozhodovat o životě nebo smrti budou možná jen sekundy! Skvěle sehraný tým záchranářů stále bojuje s časem, který je jejich nepřítelem.
Medicopter 117 - foto: archiv TV NovaK základní výbavě jeho členů patří nervy z oceli, protože sebemenší chyba může mít tragické následky.
Středem dění jsou dva týmy, jejichž členové se často mění. To je ostatně záměrem producentů, aby byl seriál pro diváky atraktivnější. Napínavé záchranné akce, dramatické osudy a příběhy okolo hlavních i vedlejších hrdinů seriálu se ukázaly být velkým tahákem.
V Německu má letecká záchranná služba téměř padesát podobných základen jako v seriálu. Při více jak 65 000 nasazeních jejich posádky zachránily na 70 000 životů. - foto: archiv TV NovaMedicopter 117 je dosud nejnáročnějším a nejdražším německým seriálem. Víc než devadesát procent scén se natáčelo v exteriérech v nádherné krajině mezi Mnichovem a Salcburkem, v horách, na jezerech, dálnicích i ve městech.
Za svou dokonalost projekt vděčí kvalitnímu hereckému obsazení a bezchybným kaskadérským výkonům. Epizody vždy obsahují medicínskou zápletku a akci, oba prvky jsou přitom v rovnováze. Během natáčení byla poprvé nasazena Moviecam SL, extrémně lehká pětatřicetimilimetrová kamera, bez níž by se řada akčních scén v této kvalitě nedala pořídit.
Za technický skvost je považován i dvoumotorový vrtulník Eurocopter 117, který byl pro seriál speciálně upraven. Patří k nejžádanějším víceúčelovým vrtulníkům na mezinárodním trhu a letecká záchranná služba ho používá i ve skutečnosti. Dosahuje rychlosti až 226 kilometrů v hodině a má užitné zatížení 1700 kilogramů.O perfektní provedení riskantních leteckých manévrů se postaral odborník na kaskadérské triky Francois Doge. Pro ideální vyznění byly často nasazovány i tři vrtulníky současně.
V pozadí dramatických scén najdeme Rakušana Willyho Neunera, který má vlastní kaskadérskou firmu a koordinoval dokonce tři bondovky. Neobvyklé je, že většinu nebezpečně vypadajících scén hrají sami hlavní představitelé a služeb dublérů využívají minimálně. Za to, že při filmování zatím došlo jen k menším zraněním, vděčí tvůrčí tým extrémním bezpečnostním opatřením. I na tu sebemenší připomínku bezpečnostních expertů se okamžitě reaguje.
Někdy se musí kamera posunout jen o pár centimetrů, aby bylo možné instalovat další zajištění. V konečném důsledku to znamená, že natáčení se protáhne o týdny a za velké peníze se přestavují místa natáčení, popřípadě vyvíjejí a vyrábějí speciální zabezpečovací aparatury.
Pracovat na sobě musí i samotní herci. Trénink bojových sportů, jízda na horských kolech, jogging, posilování nebo střelba z luku jsou součástí jejich tvrdé přípravy. I tak ovšem musí při natáčení často překonávat sami sebe.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 samuel hrncia samuel hrncia | E-mail | 13. února 2008 v 19:39 | Reagovat

chcem vediet viac

2 ajíík ajíík | 3. března 2008 v 14:03 | Reagovat

Best film ! ! !

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama