Prosinec 2007

Ztraceni - info o seriálu..

31. prosince 2007 v 20:01
Padesátka cestujících přežije havárii letu 815, který míří ze Sydney do Los Angeles. Ztroskotají na opuštěném ostrově kdesi v Pacifiku, tisíce kilometrů od kurzu, ze kterého se odklonili kvůli bouři. Záchrana nepřichází a přeživší musí čelit jiným problémům. Dochází voda i potrava, příroda si vybírá první své oběti, největší nebezpečí ale čeká uvnitř ostrova. Nad horizontem stoupá černý kouř, z džungle se ozývají podivné zvuky a lidé mají až příliš reálné halucinace. Co skrývá ostrov a byla havárie letadla jen náhoda?



Gilmorova děvčata - popis

31. prosince 2007 v 15:30 →Gilmorova děvčata (Gilmors girls)←
Kdo by neznal umluvenou Lorelai Gilmorovou a její chytrou dceru Rory?? Obě žijí v kouzelném městečku Stars Hollow v Konektikatu. Lorelai je třiatřicetiletá vedoucí hotelu Nezávislost a Rory je studentka chodící na Chilton, později na Yale. Každý den obě tráví čas v bistru ''U Luka''. Na konci čtvrté série spolu začnou Lorelai a Luke randit a později spolu dokonce začnou chodit. To se ale nelíbí Lorelaině matce Emily, která se rozhodne jejich vztah ničit. Zatáhne do toho Chritophera, pravého otce Rory, který se nepohodne s Lukem a tak jejich vztah na chvíli končí. Pak se ale jako vždy, tak jak to bývá, smíří. Rory si zas najde kluka Logana, se kterým poprvé ukradne loď. To ji celou změní-za trest začne chodit na veřejně prospěšné práce a dokence odejde z Yalu. Lorelai je přemlouvá, ale neúspěšně. Lorelaini rodiče s tím problém nemají, a tak se k nim Rory nastěhuje. Luke má plán, pod kterým si ho Lorelai představila jako ideální manžela, a tak mu nabídne aby si ji vzal. Luke souhlasí. Po nějaké době se ve městě zjeví dvanáctiletá holčina April, ze které se vyklube dcera Luka. A proto svatbu odkládají. A také přijde Christopher, který je teď svobodný a hodně při penězích. A co teď?????

Milan Baroš - fotešky

31. prosince 2007 v 9:25

Milan Baroš - životopis

31. prosince 2007 v 9:15
Milan Baroš se narodil 28. října 1981 ve Viganticích, "zázračné" valašské vesnici, odkud pocházejí také ligový útočník Radim Kučera a reprezentační obránce René Bolf. Jelikož v tamním fotbalovém klubu nebyla "přípravka", nastupoval už od pěti let za žáky. Na trávník ho přivedl táta, který hrával fotbal závodně na regionální úrovni. Po pěti letech projevil o Milana zájem Rožnov pod Radhoštěm, v roce 1993 poprvé oblékl dres Baníku Ostrava.
Od mládí prošel snad všemi reprezentačními výběry. Jednadvacítce pomohl ke stříbrným medailím na mistrovství Evropy 2000, ve stejném roce se zúčastnil také olympijských her v Sydney. Největší příležitost však dostal na konci sezóny 2001. Poté, co čtyřmi góly pomohl Baníku k záchraně v nejvyšší soutěži, o jeho služby projevil zájem Liverpool FC.

Překážkou v odchodu se Barošovi stala přísná imigrační pravidla. K tomu, aby mohli hrát na Britských ostrovech, potřebují fotbalisté ze zemí mimo Evropskou unii odehrát aspoň 75 procent zápasů národního týmu své země v posledních dvou letech. Baroš však má pouze čtyřicet procent. Hráči ale mohou dostat výjimku a povolení získat, jako se to o pár měsíců dřív povedlo Patriku Bergerovi. Dvacetiletý fotbalista tedy podepsal pětiletou smlouvu a v Ostravě (klub dostal 3,2 miliónu liber, tedy zhruba 180 miliónů korun) a čekal, jak se situace vyvine.

Do města Beatles se odstěhoval v zimě téhož roku. Jeho trable však zdaleka neskončily a příčinou bylo další zákonné omezení. K zápasu anglické Premiér League mohou nastoupit za každý tým pouze tři cizinci ze zemí mimo Evropskou unii, zatímco Baroš byl v Liverpoolu již šestým. Proto na něj zbylo místo jen v rezervním týmu, zatímco na Anfield Road zářili jiní - Michael Owen, Emile Heskey, Nicolas Anelka…

Dlouhé čekání na příležitost si zpestřil startem na mistrovství světa "21", kam byl uvolněn po nevydařené kvalifikaci Chovancova výběru na světový šampionát v Japonsku a Koreji. Také díky jeho umění se "lvíčata" probila až do finále, v němž na penalty porazila domácí Francouze a postarala se o největší úspěch českého fotbalu v posledních letech.

Osm měsíců vysedával Baroš na tribunách anglických stadiónů, dřel v rezervním týmu a čekal na svou velkou chvíli. Shodil pět kilo a naučil se základy angličtiny. Někdy ztrácel víru, ale trenér Houllier měl pro jeho výkony jen slova chvály. Dá se říci, že dlouhá přestávka Barošovi prospěla: na podzim 2002 dostal poprvé šanci v základu, dvěma brankami pokořil Bolton a byl vyhlášen hráčem zápasu. Pochybnosti odborníků, kteří odsuzovali liverpoolský nákup, se rázem rozplynuly.

Dnes je Baroš považován za jednoho ze čtyř vyrovnaných útočníků, jimiž Liverpool disponuje. Za svůj osobní cíl v této sezóně si stanovil deset branek, potají sní o patnácti. Neotřesitelnou se stala jeho pozice v reprezentaci, kde vytvořil s Janem Kollerem základní útočnou formaci pro každý významnější zápas.

Milan žije v Liverpoolu společně s přítelkyní Evou. Bývalá modelka dnes sní o studiu jazyků na tamní univerzitě. Mezi Barošovy záliby patří hokej, který dokonce hrával závodně v Rožnově pod Radhoštěm jako střední útočník.


Letiště - popis

30. prosince 2007 v 22:55 →Letiště←
Seriál Letiště navazuje na tradici seriálů z atraktivního profesního prostředí. Jak už název napovídá, tentokrát jde o místa spojená s létáním a lidmi, kteří k němu patří. V prostředí vzbuzujícím fascinaci, respekt a někdy i obavy se odvíjejí osudy lidí, pro které je létání všední součástí života. Letiště je tedy příběhem o letuškách a stevardech, o pilotech velkých i malých letadel, ale i o všech ostatních, kteří s nimi spojili život. I tito lidé pochopitelně prožívají nejrůznější vztahy, krize, profesní i osobní prohry a vítězství. Jejich životy hýbou intriky, mezigenerační konflikty, mají starosti s výchovou dětí, nacházejí jistotu v přátelství i uspokojení v práci. Hlavní postavy příběhu nás přivedou do dvou základních prostředí: dopravních aerolinek Central Airlines se základnou na pražském letišti Ruzyně a na malé sportovní letiště u Prahy.
Letiště je seriál pro široké spektrum diváků založený především na silných postavách. Nabízí rafinované zápletky, sází na špičkové herce, a to i ve vedlejších rolích. Moderní seriál, kombinující dlouhodobý vztahový oblouk hlavních postav s epizodickými zápletkami jednotlivých dílů. Atraktivita prostředí, jeho dynamika, energie a tempo přirozeně formují i jazyk vyprávění příběhu a jsou tak i odrazem našeho současného života. Hrdiny seriálu jsou lidé, kteří žijí svůj život tady a teď.
O ději
Letuška Anna (Anna Šišková) je sebevědomá žena středního veku. Nemá děti ani rodinu, a tak žije prací, kterou však také nemá garantovanou nastálo. U letušek je to jako u fotbalistů, o ty stárnoucí už není valný zájem. A žena v takových letech hledá jistoty. Anna by si moc přála dítě, ale kde vzít otce, když na ty mladší není spolehnutí a ti starší už jsou většinou zadaní.
Anna tak momentálně žije s o něco mladším šéfstevardem Karlem (David Matásek), ale občas si uvědomuje, že ani on není žádná jistota. Oba jsou zaměstnáni u stejné letecké společnosti Central Airlines a Karel je zároveň Anniným nadřízeným.
Annin bývalý přítel Václav (Maroš Kramár) je pilotem, ale jejich dvanáctiletý vztah už skončil před dvěma lety. Václav pilotuje malá letadla a společně se svým synem Tomášem (Vojtěch Dyk) a mladou přítelkyní, fotografkou Martinou (Jitka Schneiderová), žije v domku na malém letišti za Prahou. Tomášova matka tragicky zahynula, když byl Tomáš ještě velmi malý, a Anna Tomáše spolu s Václavem vychovávala.
Náš příběh začíná v okamžiku, kdy je Anna pozvána na oslavu Tomášových osmnáctin. Znovu se tak spojují osudy dvou lidí a jejich příbuzných i přátel...
Pro Prima TV vyrábí společnost FilmBrigade, producenti Vratislav Šlajer a Petr Bílek
Autor koncepce a děje: Petr Zahrádka
Hlavní scenárista: Ondřej Provazník
Režie: Petr Zahrádka, Jaroslav Fuit, Jakub Sommer
Hrají: Anna Šišková, Maroš Kramár, Vojtěch Dyk, David Matásek, Pavel Řezníček, Jitka Schneiderová, Filip Blažek, Petra Špalková, Zuzana Bydžovská, Zuzana Norisová, Vladimír Kratina, Anna Geislerová, David Švehlík, Robert Nebřenský, Šimon Caban a další.

Co také znamená seriál Letiště

Hlavní ambicí seriálu je zaujmout tradiční "primetimeové" publikum a k obrazovkám navíc přitáhnout divácké skupiny, které zatím o domácí seriálovou tvorbu nejevily zájem. Letiště je příběhově košatější než dosavadní seriály vysílané dvakrát i vícekrát týdně, nabízí rafinovanější zápletky, sází na špičkové herce, a to i ve vedlejších postavách, a nabízí odvážnější realizační limity. Základem sice zůstává ateliérové natáčení, ale v porovnání s ostatními seriály stejného formátu nabízí Letiště výraznější posílení reálového natáčení od leteckých záběrů až po zahraniční destinace. Letiště je moderní seriál, kombinující dlouhodobý vztahový oblouk hlavních postav s epizodickými zápletkami jednotlivých dílů, takže na své si přijdou pravidelní diváci i ti, kteří se na seriál podívají příležitostně.
 • nový atraktivní dynamický seriál o mezilidských vztazích na pozadí zajímavého prostředí letiště
 • hvězdné herecké obsazení
 • jedna z největších domácích seriálových dekorací (3 382 m2), kde kromě hangáru s funkčními sportovními letadly stojí i trup dopravního letadla Boeing 737 nebo letištní hala
 • vybavení dopravního letadla včetně sedadel bylo dovezeno ze skladů německé společnosti Lufthansa
 • reálné letecké záběry malých letadel
 • animační studio Tobogang modeluje 3D modely velký dopravních letadel pro účely záběrů "nad mraky"
 • logo seriálu Letiště vytvořilo grafické studio Side2, které je podepsané například pod novým logem České republiky
 • část děje se odehrává v zahraničních destinacích, kam štáb a herci seriálu budou pravidelně cestovat na natáčení
 • mezi podepsáním smlouvy s Prima TV a prvním dnem natáčení uplynuly pouhé dva měsíce, během kterých se odehrály veškeré přípravy seriálu od stavby dekorací až po casting všech protagonistů a výběr režisérů
 • 4 epizody seriálu vznikají včetně příprav, natáčení a postprodukce cca 2 měsíce. Na seriálu pracuje několik scenáristů a režisérů současně tak, aby se stíhaly termíny vysílání
 • při obsazování některých postav museli logicky někteří herci odpovídat na otázku, zda se bojí létání či zda netrpí klaustrofobií
 • na seriálu s tvůrci spolupracuje odborný poradce, herci budou průběžně procházet školením, aby zvládali základní úkony pilotů a stevardů .............
FAIL (the browser should render some flash content, not this).

Tomáš Rosický - životopis

30. prosince 2007 v 22:01
Datum narození: 04.10.1980
Místo narození: Praha, Česká republika
Znamení: Váhy
Životopis:
První slovo, které jako kojenec vyslovil, bylo "gól". Tomáš Rosický byl zřejmě předurčen k tomu, aby se stal klíčovým záložníkem české reprezentace, oporou Borussie Dortmund a jednou z nejzářivějších hvězd českého fotbalu. Jeho otec Jiří hrával po boku Andreje Kvašňáka v šedesátých letech za Spartu Praha, matka Eva vystudovala Vysokou školu ekonomickou. Před odjezdem do Dortmundu, kde se v současnosti stará o syna, pracovala na finančním úřadě pro Prahu 9.

Štěstí ve fotbalovém byznysu zkoušel také Tomášův starší bratr Jiří, který se dostal dokonce do A-týmu Atlétika Madrid. V jeho službách si ovšem přivodil těžké zranění kolena, po jehož vyléčení vzal zavděk angažmá v rakouském Bregenzu. Před několika dny se vrátil do Sparty a od nového ročníku bude oblékat její dres.

Počátek Tomášovy kariéry je spjat s osudem jeho bratra. Od útlého věku oba chodili hrávat za Kompresory, kde tehdy pětiletý Tomáš ještě nesměl nastupovat k soutěžním zápasům. Trenér mu však dovolil obléknout dres a sedět mezi náhradníky. Po absolvování základní školy nastoupil Tomáš na střední školu výpočetní techniky a zároveň podepsal smlouvu se Spartou Praha. Dokud trénoval s letenským béčkem, mohl docházet na odpolední tréninky a školu zvládal bez větších obtíží. V šestnácti byl ovšem povolán do A-týmu, který trénoval dopoledne. Z koníčku se rázem stalo zaměstnání. Tomáš přestal chodit do školy a od třetího ročníku měl individuální studium. Po malém zaváhání (opakoval zkoušku z počítačových sítí) zdárně v devatenácti letech složil maturitní zkoušku.

Krátce předtím si odbyl premiéru v ligovém zápase - v dubnu 1999 nastoupil proti Brnu. Od začátku udivoval fotbalovou veřejnost nevídanými tahy, přehledem a jistou rozehrávkou. Už tehdy byl schopen přejít s míčem přes tři protihráče. Trenéři mu sice občas vyčítali, že se nevrací do obrany, ale zároveň dodávali, že při své tělesné síle dosud nemá na plnohodnotný výkon v ligovém utkání.

Kolem talentovaného mladíka se záhy vyrojili manažeři předních světových klubů, kteří správně zhodnotili Rosického potenciál pro další roky. Zástupci Bayernu Mnichov si dokonce chtěli Rosického odvést přímo po ligovém utkání se Slavií. Psal se 1. prosinec 2000 a Tomáš netušil, že za měsíc již hráčem Sparty nebude. Na stole ležely dvě nejvýhodnější nabídky - Borussia Dortmund nebo anglický Fulham. Tomáš se rozhodl pro německý klub a s přestupovou částkou 29 miliónů liber se stal nejdražším hráčem bundesligy. V Dortmundu podepsal smlouvu do 30. června 2006.

Sezónu zakončila Borussia na třetím místě tabulky, což bylo vnímáno jako zklamání. V letní přestávce však přestoupil do města v Porýní dvoumetrový Jan Koller a také Brazilci Amoroso a Ewerthon. Fanoušci i vedení klubu pomýšleli hodně vysoko. Jejich sen došel naplnění pouze zčásti: tým sice vyhrál domácí soutěž, ale vypadl ze základní skupiny Ligy mistrů a ve finále Poháru UEFA podlehl Feyenoordu Rotterdam (2:3). Letošní sezóna vyhlížela ze začátku ještě lákavěji, ale gólový půst v závěru odsoudil Rosického a spol. až ke třetímu místu v tabulce.

Od mládí prošel Rosický snad všemi reprezentačními výběry, počínaje startem za patnáctileté 29. srpna 1995. Čtyři dny po devatenáctých narozeninách poprvé nastoupil za jednadvacítku a po dvou zápasech už se stěhoval do A-týmu. Když tehdejší reprezentační kouč Jozef Chovanec dával dohromady sestavu pro mistrovství Evropy 2000, Rosický v ní nesměl chybět. Otázkou bylo, zda v nabité záloze (Poborský, Nedvěd, Němec,…) dostane příležitost. Přišla hned v prvním zápase proti Nizozemsku, potom Tomáš odehrál ještě hodinu proti Francii a odnesl si nedocenitelnou životní zkušenost.

Pevné místo v sestavě Chovancova výběru si vybojoval až v průběhu kvalifikace na světový šampionát 2002 v Japonsku a Koreji. Nešťastný barážový dvojzápas s Belgií odehrál v plném rozsahu, ovšem ani jeho umění nepomohlo na Letné udolat houževnatý výběr kolem veterána Marca Wilmotse. Letos už o jeho pozici reprezentačního špílmachra nikdo nepochybuje, někdejší obyvatel tohoto místa Pavel Nedvěd se poslušně přesouvá k levému okraji. Zatím to funguje na výbornou, Češi v tomto rozestavení porazili Francouze a s Nizozemskem uhráli cennou remízu 1:1.

Tomáš Rosický je s roční gáží 65 miliónů korun jedním z nejlépe placeným sportovců České republiky. Zatím je svobodný a bezdětný, stránky bulvárních deníků však plní jeho vztah se druhou vicemiss České republiky Radkou Kocurovou. Ve volném čase prý nejraději pracuje s počítačem nebo telefonuje. Starší vůz Opel Astra nahradil supersilným Mercedesem SLK (347 koní - cena v přepočtu 3,06 miliónu korun). Jeho oblíbeným jídlem jsou škubánky a rajská omáčka. Z přezdívek, odvozených většinou od příjmení (Rosa, Rossi, atd.), nápadně vybočuje německá "Schnitzel" - Tomáš ji podle vlsatních slov nesnáší.

Ve zkratce: Výška: 179 cm
Váha: 68 kg
Přezdívky: Rosa, Rossi, Rossini, Rosák, Schnitzel

Kariéra:
? - 1994 - ČKD Kompresory Praha
1994 - 2001 - Sparta Praha
2001 - ? - Borussia Dortmund

Individuální úspěchy:
Talent roku - 1999
Fotbalista roku - 2001
Zlatý míč - 2001/2, 2002/3 (po podzimu)

Kolektivní úspěchy:
Mistr ligy ČR - 1999, 2000-1
Mistr bundesligy - 2002